/Files/images/sova.jpg
Історія нашої бібліотеки.

Філіал №1 ЦМБ для дітей, знаходиться в м. Ромни по вул. Горького. Приміщення, площею 100 кв.м бібліотека займає в будинку, де є приватна квартира. З 1953 року, це міська бібліотека для дітей та юнацтва, потім філіал для дітей Роменської ЦБС, а з 1997 року філіал №1 центральної бібліотеки для дітей.

Великий внесок у розвиток бібліотеки зробила Остапець Ольга Пилипівна, яка працювала з 1953 року. А з 1975 року філіал №1 очолює Степаненко Надія Миколаївна. У своїй діяльності завідуюча філіалом визначила запровадження у роботі нових інформаційних технологій, не забуваючи при цьому про головне призначення бібліотеки – популяризацію книги і читання серед підростаючого покоління. Вона вважає, що в бібліотеці кожну дитину необхідно оточити увагою, теплом і затишком, навчити орієнтуватися у морі різноманітної інформації, самостійно здобувати знання, а крім цього, надати можливість розкрити свої творчі здібності та цікаво провести дозвілля. Але цього можна досягти лише спільними діями зав. філіалом та професійного творчого колективу.

В бібліотеці на даний час працює 3 спеціаліста стаж роботи яких становить більше 30 років. Саме тому, колектив бібліотеки спрямовує свою діяльність на гармонійний розвиток дітей, формування у них сучасного світогляду, інформаційної та читацької культури, навичок творчої самореалізації особистості, використовуючи для цього різні форми роботи та наявні інформаційні ресурси. Щорічно бібліотека обслуговує більше 1800 користувачів,яким видається понад 36000 примірників книг та періодичних видань.

Розміщення бібліотеки в даній місцевості дозволяє обслуговувати дітей мікрорайонів міста, віддалених від центру.

Багато уваги приділяється індивідуальній роботі з дітьми з особливими потребами. Бібліотека є активним учасником Всеукраїнського конкурсу: «Найкращий читач України». І вже два роки підряд наші користувачі стають переможцями.

Комп‘ютеризація в бібліотеці, де на даний момент функціонує 2 автоматичних робочих місця, дала можливість розпочати роботу по створенню електронних баз даних, забезпечити доступ юним користувачам бібліотеки до ресурсів всесвітньої мережі Інтернет; відкрити бібліотечний WEB - сайт, розширити і підвищити якість методичної продукції бібліотеки. За допомогою електронних баз даних та надання безкоштовного Інтернет – доступу працівники бібліотеки значно розширили можливості задоволення запитів користувачів, виконання різноманітних бібліографічних та фактографічних довідок. Але без сумніву, якісному задоволенню запитів дітей та підлітків, допомагає книга в її традиційному вигляді. Саме тому фахівці бібліотеки намагаються поповнити фонд новинками художньої та науково – пізнавальної літератури для дітей. На сьогодні бібліотечний фонд бібліотеки нараховує понад 18000 примірників книг та періодичних видань.

Одне з головних завдань, яке ставить перед собою колектив – створення та підтримка позитивного іміджу не тільки закладу, а й бібліотечного фахівця, бо саме від того, яке враження він справляє на користувача, залежить статус і роль дитячої бібліотеки в суспільстві. Ми розуміємо, що робота в сучасних умовах – це постійний пошук невикористаних резервів, тому ми завжди відкриті до співпраці з різними установами, організаціями та фондами, причетними до роботи з дітьми.

Кiлькiсть переглядiв: 790